Участь студентки кафедри управління у підбитті підсумків проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

21 квітня студентка спеціальності «Управління проектами» взяла участь у прес-турі до Лебединського, Недригайлівського та Липоводолинського району Сумської області, під час якого було підведено підсумки впровадження мікрогрантів від проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Організатори продемонстрували різні напрямки діяльності проекту: соціальний, економічний, інноваційний.

Першим пунктом прес-туру стало с. Сіробабине Лебединського району. За словами місцевих жителів, кілька років тому вода в колодязях почала зникати, і саме тоді селяни почали бити на сполох. Дізнавшись про проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ініціативна група з членів місцевої громади змогла швидко реалізувати свій мікропроект і побудувати водопровід.

Наступний результат реалізації мікропроекту продемонстрували у с. Хоружівка Недригайлівського району. Місцеві дрібні сільгоспвиробники звернулися до Проекту ПРООН за допомогою у створенні кооперативу. Така структура знадобилася їм для придбання сільгосптехніки та отримання можливості переробляти власну сировину у готову продукцію. Таким чином, кооператив уже має непоганий парк сільгосптехніки, екструдер для виготовлення кормів для худоби, олійницю та прилад для виготовлення вощини. Наступний крок – просування продукції кооперативу на місцевих ринках.

Завершальною точкою прес-туру стало селище Липова Долина. Тут організатори розповіли про найбільшу громадську організацію в області та успішно реалізовані нею три мікропроекти. Один з них – у напрямку інноваційного енергозбереження, а саме: утеплення дитячого садка та освітлення території за допомогою установки ліхтарів на сонячних батареях.

«Програма розвитку ООН не створює кооперативи і не будує водогони. Вона спрямована на розвиток лідерських якостей та відповідальності місцевих громад за свій добробут. Усе, що з’являється у результаті впровадження проектів – результат роботи активної громади, місцевої влади та проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яка спрямована на допомогу у вирішенні проблемних питань», – підсумували основну думку події її організатори.